Kdo jsme

Kdo jsme

Jsme skupina lidí, která propadla kouzlu divadla, kouzlu umění okamžiku. Specializujeme se na oblast divadelní produkce, producentství a kulturního managementu obecně. Věříme, že

Potřeba umění jako sdílené lidské zkušenosti je základní lidskou potřebou.

Naším cílem je poskytnutí alternativního prostoru v oblasti umění a jeho návaznosti na sociální sféru. Chápeme umění jako široký tok aktivního přístupu k životu. Realizujeme projekty tak, aby se jejich jinakost stala pozitivní devizou ve srovnání s běžně užívanými formami uměleckého vyjádření.

Produkce - jako ze slovníku:

Je svébytný umělecký žánr, kdy je občas třeba nosit kafe a dávat pozor, aby se nerozlilo, občas řídit celou noc v dešti a občas o půlnoci shánět jahody, nejste přímo na scéně, ale ten pocit, že jste u toho, to vše vynahradí. Když pak lidé tleskají, je to zadostiučinění.

... a kdo byl Prométheus?

Prométheus byl jedním z Titánů. Když jednoho dne kráčel po zemi, všiml si, že tam není ani jeden člověk. Z hlíny a vody tedy uplácal první lidskou postavu, které Pallas Athéna vdechla ducha. Tak přivedl Prométheus na svět první lidi. Cítil lítost ke svým stvořením, když hleděl, jak se chvějí v chladu a o zimních nocích. Rozhodl se darovat milovanému stvoření velký dar - oheň. Lstí ho ukradl olympským bohům a přinesl ho lidem ukrytý v dutině hole. Za tuto troufalost na něj Zeus seslal hrozný trest: Přikoval Prométhea k pohoří Kavkaz, kam den co den přilétal orel Ethon, aby mu z těla vyrval játra ...

Po dvanácti generacích hrdina Héraklés Prométhea osvobodil a orla usmrtil. Prométheus se pak navrátil na Olymp. Skálu, na které byl přikován, mu však již navždy připomínal prsten s kamenem z Kavkazu.

 

Výroční zpráva 2008

Výroční zpráva 2009

Právě teď

Karlín bude opět žonglovat! Největší žonglérské setkání se po roce vrací!

Čtvrtý listopadový víkend bude letos patřit žonglování. V prostorách TJ Sokol Karlín prozáří podzimní sychravé počasí Pražský žonglérský marathon. Ve vzduchu budou lítat diabola, míčky, kuželky a spousta další objektů. Těšit se můžete na světovou žonglérskou hvězdu Tonyho Pezza, oblíbenou dvojici Bratři v tricku a spoustu českých a zahraničních žonglérů. Workshopy pro začátečníky, pokročilé i děti. Večerní galashow a afterparty s Djs, to je víkend 21. až 23. listopadu v pražském Karlíně.

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 986