Na festival Živá ulice dorazilo přes 25 tisíc lidí!

Na festival Živá ulice dorazilo přes 25 tisíc lidí!

V neděli 11.8.2013 skončil festival Živá ulice 2013, který nabídl sedm dní a sedm scén mezinárodní i domácí hudby, divadla a výtvarného umění v čele s izraelskými Acollective, německými Jamaram nebo Radimem Hladíkem a Blue Effect. I přes nepřízeň počasí jej navštívilo přes 25 tisíc lidí, poslední akcí bude Festival Polévky 8. září 2013.

“Obrovské díky návštěvníkům a celému městu, že stálo při nás. Dva dny bylo nesnesitelné vedro, 35 stupňů ve stínu, v úterý přišla blesková bouře, která jenom díky profesionalitě týmu neodnesla pódium, pátek celý propršel a v sobotu a neděli to bylo skoro na zimní boty. Přesto všechno jste přišli a my vám za to děkujeme,” uvedl na zakončení festivalu jeho ředitel Jakub Vedral a dodává: “Víme, že jsme nečelili počasí samotní - Open Air Festival na to doplatil třikrát menší návštěvností, Trutnovu vévodí fotky s deštníky. O to více si vážíme důvěru, kterou jste nám dali.” Právě při úterní (6.8.2013) bleskové bouřce se musel zrušit jediný koncert za celý festival. “Radim Hladík & Blue Effect stihli zahrát jenom písničku “Sluneční hrob” a při posledních akordech přišlo peklo,” popisuje stage manager na náměstí Republiky Michael Tardík. Organizátoři udělají vše pro to, aby příští rok koncert Radima Hladíka Plzeňanům vynahradili.

Zbytek festivalu proběhl v pořádku, zpožděný koncert headlinerů Acollective nadchl několik tisíc lidí na náměstí Republiky a stal se pro mnohé z návštěvníků skvělým zážitkem. Každodenně jste si mohli na Anděl café stage (U Branky), v Zach´s Pubu, na Buena Vista beach stage (U Západočeského muzea), v Inspiral Garden (Šafaříkovy sady) nebo na Jazz stage (Měšťanská beseda) vychutnat několik koncertů a zažít atmosféru Živé ulice. Program nabídl krom českých kvalit jako jsou Please The Trees i početné zahraniční zastoupení - polské Tsigunz Fanfara Avantura, francouzské Les Fraises Chevelures, zimbabwského zpěváka Mannexe Motsiho, slovenské Longital nebo německé Jamaram, kteří spolu s plzeňským Tleskačem celý festival v neděli 11.8. uzavřeli. Každý den bavily dětské pohádky několik set dětí v Proluce, doplňovaly je výtvarné workshopy nebo škola stolního fotbálku. Festival letos už podruhé doplnily i Plzeň Fashion Days, dvoudenní veletrh alternativní módy a designu. 

Od pondělí vznikal na náměstí unikátní koncept Secret City, města ve městě, postaveného z krabic a doplněného malbami českých a maďarských streetartistů. “Bohužel jej v úterý 6.8. pár hodin před dokončením spláchla blesková bouře, určitě ale hodláme koncept zopakovat znovu.” uvádí Adam Ondráček, tiskový mluvčí festivalu. Výtvarné umění zastoupila i tradiční česko-německá výstava Barva na ulici a Animaraton - dvoudenní animační dílna, během které se po Plzni posouvali sochy robotů a mimoplzeňských civilizací aby z nich následně vzniká animovaný film. Na festivalu jste moli zahlédnout i obrovskou velrybu sochaře Pavla Černého, které se den po dni “stěhovala za vodou” - vždy na jinou plzeňskou kašnu a k jiné festivalové scéně.

Multižánrový festival Živá ulice - Plzeňská setkání definitivně zakončí Festival Polévky 8. září 2013 na náměstí Republiky, který nabídne 12 restaurací a organizací a skvělou atmosféru nad kouřícími kotli.

Pro více informací se na nás neváhejte obrátit:
Adam Ondráček / media & PR
Ph.: 00420 732 957 387, mail: adam@artprometheus.cz www.zivaulice.eu www.artprometheus.cz

 

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1089