Rozjeli jsme kampaň Nevidím to černobíle!

Rozjeli jsme kampaň Nevidím to černobíle!

“Přestaňte sbírat palce online a dejte nám jeden offline!”

image

Kampaň proti rasismu a xenofobii odstartují kapely Moja Reč, Para a Sendreiovci

8. dubna 2014 odstartuje v pop-up klubu Blink Excelent kampaň Nevidím to černobíle, která bojuje proti rasismu a xenofobii. Během pětidenního programu klubu ji podpoří přes dvacet hudebních interpretů z Česka i ze zahraničí a vznikne během ní největší obraz z barevných otisků palců.

Neexistuje žádné ALE. Když řekneš, že nejsi rasista, ta věta končí tečkou. Nejde nám o konkrétní cíl, ale každý jeden z nás chceme vyjádřit svůj osobní postoj, stavební kámen našich názorů. Jsi ten, kdo se nebojí blbosti a chceš proti ní bojovat? Přestaň sbírat palce online a dej nám jeden offline. Na místě a natvrdo. Přidej se k nám.

Otisk palce je unikátní u každého člověka na planetě. Na první pohled poznáme, že jde o otisk palce lidské bytosti, ale poznáte, jestli byla bílá, černá, žlutá, jestli byla na holky, nebo na kluky? Těžko.

Palec na to.

image

“Nevidím to černobíle” je projekt realizovaný občanským sdružením ART Prometheus, které se zaměřuje na pořádání veřejných divadelních a hudebních akcí i na akce společenského rozměru. Společně chceme vytvořit co nejdelší stěnu s našimi podpisy - otisky palců různých barev. Je to veřejné prohlášení, ke kterému se každý z nás může přihlásit. Nejsem rasista. Bez dovětku a s tečkou na konci. Obraz, který tak vznikne otisky nás všech bude následně putovat na řadu míst v České republice - letní festivaly, klubové koncerty, dětské dny nebo výstavy.

Neexistuje žádné ALE. Když řekneš, že nejsi rasista, ta věta končí tečkou. Nejde nám o konkrétní cíl, ale každý jeden z nás chceme vyjádřit svůj osobní postoj, stavební kámen našich názorů. Jsi ten, kdo se nebojí blbosti a chceš proti ní bojovat? Přestaň sbírat palce online a dej nám jeden offline. Na místě a natvrdo. Přidej se k nám.

Kampaň Nevidím to černobíle zahájí 8. dubna u příležitosti Mezinárodního dne Romů společný koncert tří slovenských kapel - hiphopových Moja Reč, skupiny Para a cikánské kapely Sendreiovci. Ta stojí například i za hudebním doprovodem nedávného kasovního trháku Sherlock Holmes: Game of the Shadows. Tato trojice vystoupí společně naživo poprvé právě v pražském pop-up klubu Blink Excelent.

“8. dubna začneme všichni společně sbírat na jedno velké plátno barevné otisky palců coby naše podpisy po manifest kampaně. Máme pocit, že jistá úroveň rasismu a xenofobie se stala v Česku a na Slovensku napříč společností a médii standardem - a my chceme ukázat, že to je jinak. Naopak - antirasismus, odmítání xenofobie a informací založených na předsudcích je standardem každého z nás,” říká Jakub Vedral z občanského sdružení ART Prometheus a dodává: “V rozdílnosti je naše síla.”

image

 

Kampaň Nevidím to černobíle doplní ve středu 9. dubna i koncert hip-hopových legend z Nizozemska DOPE D.O.D., v pátek 11. dubna britská elektro producentka Meat Katie a v sobotu 12.4. akce u příležitosti židovského svátku Pesach, na které vystoupí držitelé Vinyla a Anděla Vložte Kočku a matador elektronické scény Floex ve spojení s izraelskými Echo & Tito a dj Prince of Persia.

Během pěti dní vznikne v pop-up klubu Blink Excelent obraz složení z barevných otisků palců, který bude následně putovat na další akce jako jsou letní festivaly (Živá ulice v Plzni, festival Za dveřmi v Praze), koncerty, dětské dny apod. v průběhu roku 2014 a bude tak vytvářet barevnou mozaiku jako připomínky pestrosti kultur i názorů.

www.nevidimtocernobile.cz

www.klublink.cz

www.artprometheus.cz

 

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1093