Právě teď

Právě teď


Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

Užijte si festival i bez holinek!

V létě odstartuje v Plzni už třetí ročník Multižánrového festivalu Živá ulice - Plzeňská setkání. Přinese celkem 16 dní programu - pouliční divadlo, sedm open-air hudebních scén v historické kulise západočeské metropole i první český Festival Polévky.

Celý článek

České stroje vyrážejí na Velkou cenu Formule 1 v Bahrajnu

1. dubna 2014 odlétá šestnáctičlenný tým umělecké agentury ART Prometheus na Velkou cenu Formule 1 do Bahrajnu. Zastoupení českých divadelních souborů V.O.S.A. Theatre a Long Vehicle Circus oslovili přímo pořadatelé a tak se můžeme poprvé po letech těšit na české zastoupení na nejprestižnějším automobilovém závodě.

Celý článek

Rozjeli jsme kampaň Nevidím to černobíle!

“Přestaňte sbírat palce online a dejte nám jeden offline!”

Celý článek

Pop-up klub Blink Excelent tentokrát v Brně!

(Brno/ČR) V brněnské fabrice Vlněna se od 13. do 16. listopadu 2013 otevře první a nejstarší český pop-up klub Blink Excelent. Jeho čtvrtá edice je důkazem, že Česko následuje světový trend přicházející z New Yorku či Londýna. Dočasné kluby, obchody nebo restaurace, které oživují zapomenuté nebo nevyužívané prostory.

Celý článek

5. Pražský žonglérský marathon

Chystá se na nás již pátý Pražský žonglérský marathon! Svátek všech milovníků házení a chytání všemožných předmětů, počínaje kuželkami přes flowersticky a diabola až po bowlingové koule.

Celý článek

Podívejte se na video z Živé ulice 2013!

Přinášíme vám sestřih z druhého ročníku festivalu Živá ulice. My už se nemůžeme dočkat na příští rok a proto pro vás máme i termíny!

Celý článek

V září se v Plzni bude podruhé konat Festival Polévky, zahraje jazzman Ondřej Konrád

(Plzeň) 8. září 2013 se v Plzni na náměstí Republiky uskuteční od 16 hodin závěrečná akce festivalu Živá ulice - první český Festival Polévky. Unikátní projekt si bere inspiraci v polském Krakově a nabídne dvanáct 40 litrových kotlů polévky. K poslechu zahraje legendární český jazzman Ondřej Konrád s formací Gumbo.

Celý článek

With Unarmed Forces: jaké je to být bezbranný vůči neutichajícímu smutku?

(ČR) Podzimní divadelní sezónu otevře 12.9.2013 oceňované představení With Unarmed Forces z dílny Clipa Theater (IL) a Teatr Novogo Fronta (CZ/RU), které zažilo světovou premiéru v dubnu 2013 v Praze. V Tel Avivu vyprodalo dvoutýdenní reprízování a nyní se na jednu jedinou reprízu vrací do pražského Experimentálního prostoru NoD. 

Celý článek

Plzeňský festival Živá ulice – to je světová i domácí hudba a divadlo, literatura, film i výtvarné umění

(ČR/Plzeň) Multižánrový festival Živá ulice – Plzeňská setkání bude pokračovat v západočeské metropoli i v dalších letech. V pátek 23.8.2013 jej podpořila na zasedání Rada města Plzně. Organizátoři plánují udržet a rozvíjet multižánrovost festivalu – v budoucích letech se k hudbě, divadlu a výtvarnému umění přidá ještě film a literatura.

Celý článek

Na festival Živá ulice dorazilo přes 25 tisíc lidí!

V neděli 11.8.2013 skončil festival Živá ulice 2013, který nabídl sedm dní a sedm scén mezinárodní i domácí hudby, divadla a výtvarného umění v čele s izraelskými Acollective, německými Jamaram nebo Radimem Hladíkem a Blue Effect. I přes nepřízeň počasí jej navštívilo přes 25 tisíc lidí, poslední akcí bude Festival Polévky 8. září 2013.

Celý článek

Začíná Živá ulice - sedm dní a sedm scén největšího pouličního festivalu v Česku

(Plzeň/ČR) Dnes, 5.8.2013 začíná sedmidenní Multižánrový festival Živá ulice - Plzeňská setkání. Uskuteční se v historickém centru Plzně na sedmi scénách a nabídne přes 100 hudebních, divadelních a výtvarných projektů. Očekávaná návštěvnost po minulém roce je 30 tisíc lidí.

Celý článek

Divadlo Continuo již po sedmnácté pořádá letní site specific projekt

(Jižní Čechy, Písek, Praha) Divadlo Continuo od pondělí 15.7. 2013 připravuje mezinárodní site – specific projekt v nezrekonstruovaných sklepních prostorách Sladovny. Projekt vzniká ve spolupráci s mladými umělci z celého světa. Premiéra se bude konat 8.srpna.

Celý článek

Praha opět v červenci ožívá mezinárodním divadlem, blíží se festivaly Za dveřmi a Nultý bod

(Praha/ČR) 15. července 2013 zahájí prázdninovou divadelní sezónu v Praze hned dva mezinárodní festivaly. 5. ročník festivalu Za dveřmi přiveze na Václavské náměstí pět dní špičkového pouličního divadla z celé Evropy, festival Nultý bod pošesté představí v Divadle v Celetné přední kapacity fyzického divadla ze zahraničí i z Česka.

 

Celý článek

Praha se letos připojí k Světovému dni žonglování

Na sobotu 15. června 2013 připadá Světový den Žonglování a Praha se do něj zapojí spolu s městy po celém světě konkrétně v žižkovském parku Židovské pece. Celodenní program zahrnuje workshopy žonglování, chůze po laně i Inside Kru djs. Akce proběhne coby součást festivalu Žižkov Sobě.

Celý článek

Představení Plovárna vyráží na letní turné!

Šlápli jsme do toho a tak se zpráva o pohodě, která zavládla na Plovárně rozšířila daleko. Kousek letního rozmaru přivezeme tedy možná i k vám – podívejte se, kde nás můžete potkat:

Celý článek

Světová premiéra Teatr Novogo Fronta a Clipa Theatre

28. a 29. dubna 2013 se odehraje v Teatro NoD/Roxy světová premiéra společného představení Teatr Novogo Fronta (CZ/RU) a Clipa Theater (IL) pod názvem With Unarmed Forces. Dva přední fyzické soubory společně hledali v Praze na dvouměsíční umělecké residenci kořeny a původ nenávisti v člověku.

Celý článek

BLINK EXCELENT vol.3

Unikátní koncept pop-up klubu Blink Excelent se vrací 11. dubna 2013 potřetí do 130 let staré industriální haly v Holešovické tržnici. V programu nabídne kromě jiného legendy amerického rapu ONYX, rakouské beatboxery BAUCHKLANG, slovenskou hip-hopovou formaci MOJA REČ ale i oblíbenou silent party.

Celý článek

(bra)Tři v tricku přinesou do Ponce zase kousek léta

(bra)Tři v tricku „zdivadelnili“ svůj výrazový repertoár a ke spolupráci přizvali tentokrát i ženy! První reprízu nové inscenace Plovárna zahrají ve čtvrtek 21. března ve 20.00 v divadle Ponec. 

Celý článek

Teatr Novogo Fronta oslaví 20 let unikátním projektem s izraelským Clipa Theater

3. března přijíždí do Prahy na pozvání u příležitosti 20 letého výročí legendárního souboru Teatr Novogo Fronta izraelský ansámbl Clipa. Právě vůdčí osobnosti obou souborů Dmitry Tyulpanov a Irina Andreeva se setkali v Rusku v roce 1991 při společném představení Češuja (Šupiny), které zaznamenalo v devadesátých letech nebývalý ohlas a stáli tak vlastně při vzniku obou souborů.

Celý článek

ART Prometheus se chystá na další nabitý rok

Občanské sdružení ART Prometheus má za sebou rok nabitý úspěšnými projekty a s očekáváním se chystá na jejich pokračování. Organizátor oblíbeného pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi přivzal do své rodiny velký pouliční festival Živá ulice v Plzni a stál za řadou divadelních premiér a specifických projektů.

Celý článek

Nové představení (bra)Tří v tricku!

15. února 2013 se v Divadle Ponec uskuteční premiéra inscenace Plovárna z dílny žonglérsko – akrobatického tria (bra)Tři v tricku a režisérky Veroniky Riedlbauchové. Pohybová humoreska vychází z Vančurovy poetiky Rozmarného léta, jemné grotesky a cirkusových technik. 

Celý článek

BLINK EXCELENT

Na pouhých šest večerů se v unikátním prostoru 130 let starých jatek otevírá excelentní klub. Jen na chvíli. Jen na pár mžiků oka. Blink Excelent.

Místo, kde se vám zatají dech. Místo, kde budete chtít nechat oči doširoka otevřené. Hudba, divadlo, instalace, street art, party.

Powered by Gambrinus Excelent

Celý článek

Pražský žonglérský marathon navštívilo několik set lidí

Od pátku 2.11. do neděle 4.11.2012 probíhal v karlínském TJ Sokol již 4. Pražský žonglérský marathon. Zavítalo na něj na čtyři sta lidí a zúčastnilo se přes osmdesát profesionálních žonglérů. Úspěch zaznamenala i předpremiéra nového představení žonglérského dua Bratři v tricku: Plovárna.

Celý článek

4. Pražský žonglérský marathon

Od pátku 2. do neděle 4. listopadu 2012 se bude v karlínském TJ Sokol konat již čtvrtý ročník Pražský žonglérský marathon, letos s podtitulem „Zimní olympijské hry“. V duchu olympijských her je připraven i program, jímž provází známé žonglérské duo Bratři v tricku.

Celý článek

Odpověď ministryně kultury na otevřený dopis

16.9.2012 zaslalo přes třicet předních českých divadelních osobností v čele s Jakubem Vedralem, Petrem Formanem, Pavlem Štouračem, Rostislavem Novákem či Petrem Boháčem otevřený dopis ministryni kultury ČR Aleně Hanákové se žádostí o zveřejnění navrhovaného rozpočtu pro rok 2013 a výhled pro roky 2014 a 2015 a plánovaný rozpočet dotací na živou kulturu. K 2. říjnu 2012 jsme obdrželi oficiální odpověď ministerstva kultury podepsanou ALenou Hanákovou, kterou zveřejňujeme níže a to včetně výňatku ze zákona č.218/2000 sb., kterou MKČR v odpovědi cituje.

Celý článek

MKČR k rozpočtu na rok 2013 stále mlčí

K dnešnímu dni 27.9.2012, tedy 3 dny před uzávěrkou žádostí o granty MKČR - zahraniční obor a 4 dny před uzávěrkou žádostí o granty na živé umění v ČR, NEVÍME kolik prostředků bude oblasti živého umění v roce 2013 poskytnuto.

Celý článek

Tři desítky předních divadelníků se obrátily na ministryni kultury otevřeným dopisem

Žadají osvětlení detailů rozpočtu na rok 2013, který údajně plánuje drastické snížení dotací

Celý článek

Otevřený dopis ministryni kultury Aleně Hanákové

V Praze dne 17.9. 2012

Celý článek

United Heads pokřtí v Hoodoo nové album

(Praha) V pátek 21.9.2012 pokřtí pražská kapela UNITED HEADS ve vinohradském klubu Hoodoo své nové album „PANTS DOWN!“. Večírek nabídne dvě scény, desítku DJs a řadu dalších hudebních hostů. 

Celý článek

Festival Polévky

Festival Polévky

9. září 2012 začne v 16 hodin na náměstí Republiky v Plzni první český Festival Polévky. 

Celý článek

Festivaly!

Festivaly!

Plzeň, Praha, Malovice. V létě nevíme kam se vrtnout dříve;)

Celý článek

Prosinec

V prosinci připravujeme premiéru TNF Symfoetus, která se uskuteční ve dnech 8. - 10. v klubu Cross. Décalages bude mít 14.12. brněnskou premiéru představení Na větvi v divadle Stadec. Náš projekt volnočasových aktivit Open ART pokračuje hned dvěma akcemi v Sokole Karlín - 1.12. pomůžeme s Mikulášskou nadílkou a na 10.12. připravujeme Vánoční žonglování, které zahájí skvělí Bratři v tricku svým představením Malíři.  

Pražský žonglérský marathon

Připravujeme pro vás již třetí ročník pražského žonglérského marathonu. Žonglovat se bude ve dnech 18. - 20. listopadu v TJ Sokol Žižkov. Workshopy žonglování budou připraveny pro začínající i pokročilé, nebude chybět ani open stage, fireshow atp...

Září v ARTu

Po karnevalovém průvodu Nadace OKD v Karviné připravujeme zahájení Dnů Banské Bystrice, pak se podíváme na Spectaculo Interesse do Ostravy a koncem měsíce slavnostně zahajujeme festival Golden Lion v ukrajinském Lvově:)

Srpen v ARTu...

Po skvělém festivalu pouličního divadla a klaunérie Za dveřmi je Nultý bod se v srpnu podílíme na projektu Lávka River Stage, zahajujeme Jiráskův Hronov, chystáme se na Kefír ale hlavně na Jezero Grus Grus Divadla Continuo...

Divadelní festival Za dveřmi je Nultý bod

Festival pouličního divadla Za dveřmi je jedním z našich nejvýznamnějších projektů. Pro letošní rok jsme se rozhodli přesunout termín jeho konání již na červenec a zároveň se ještě více propojit s festivalem Nultý bod. Vzniká tedy přehlídka pouličního divadla a klaunérie Za dveřmi je Nultý bod. Od 18. do 24. července tak centrum Prahy ožije nejen pouličním uměním. Bližší info: www.zadvermi.cz

United Islands

Připravujeme nehudební část programu festivalu United Islands. Kdo by se chtěl na festivalu ukázat, ať nás neváhá kontaktovat:) 24. června bude v Praze opět k vidění legendární Teatr Ósmego Dnia. 25. června se pak vybrané pražské ostrovy změní v ostrovy volného času.

Karlovarský karneval

Letošní již 4. ročník Karlovarského karnevalu se uskuteční v neděli 12. června. Od 10.00 jsou ve Smetanových sadech k dispozici karnevalové dílničky. Samotný průvod pak vychází ve 14.00 od tržnice.

Historický víkend v Plzni

10. a 11. června realizujeme v rámci Historického víkendu v Plzni na náměstí Republiky unikátní představení, kde budeme kombinovat obří loutky s živými herci a ohněm. Start je po oba dni ve 22.00 hodin.

Světový den žonglování

18. června se v parku na židovských pecích na Praze 3 uskuteční oslava světového dne žonglování. Kromě workshopů a DJ´s se můžete těšit i na pohádku a program pro děti.

Mezinárodní den dětí

Pro MČ Praha 2 připravujeme celodenní oslavu Dne dětí, tentokrát pod názvem dobytí severního pólu

1. června v Riegrových sadech
10.00 a 15.00 - Buchty a loutky - Zlatá husa
15.45 - Long Vehicle Circus
16.00 - mažoretky DDM P-2 a skupina BE FREE
16.15 - diskotéka

malování na obličej, soutěže, výtvarné díny, skákací hrad, obří domino a spousta jiné zábavy:)

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1085