4. Pražský žonglérský marathon

4. Pražský žonglérský marathon

Od pátku 2. do neděle 4. listopadu 2012 se bude v karlínském TJ Sokol konat již čtvrtý ročník Pražský žonglérský marathon, letos s podtitulem „Zimní olympijské hry“. V duchu olympijských her je připraven i program, jímž provází známé žonglérské duo Bratři v tricku.

O víkendu čeká Pražany již 4. žonglérský marathon, letos v duchu zimních olympijských her

Pražský žonglérský marathon tradičně láme rekordy, minulý rok se zapsal do Guinessovy knihy

 

Pražský žonglérský marathon je každoročním místem setkání všech fanoušků žonglování a příbuzných disciplín. Spolu s oslavou Světového dne žonglování v červnu jde o nejdůležitější událost celé sezóny a pravidelně se na závěrečné „Gala show“ sejde přes padesátku profesionálů. Návštěvníci se tak můžou těšit na show s diabolem i kuželkami, žonglování až se sedmi míčky či yoyo freestyle. Akce je určená dospělým i dětem a všichni si budou mít možnost naučit se některé ze žonglérských dovedností na neustále probíhajících workshopech.

 

Chceme tak trochu prověřit naše schopnosti,“ říká Adam Jarchovský, jeden z dvojice Bratří v tricku a dodává: „Proto jsme se rozhodli uspořádat zimní žonglérské olympijské hry – soutěžit se tak bude například ve skoku do dálky se třemi míčky – musíte samozřejmě stále žonglovat i po dopadu nebo budeme sprintovat s vrženým diabolem.“

 

Lákadlem programu bude rovněž předpremiéra nového představení Bratří v tricku. Ti navazují na poetiku svých dosavadních Malířů a připravili letos představení Plovárna. „Na Pražském žonglérském marathonu uvidíte takový work in progress Plovárny, určitě doporučuji přijít se podívat i na premiéru v únoru“ zve na Bratry v tricku organizátorka maratónu Michaela Holbíková z ART Prometheus o.s..

 

Pražský žonglérský marathon se rozhodl zapojit do podpory akce Movember – měsíce boje proti rakovině mužské prostaty, během kterého si muži nechávají záměrně narůst kníry. „Já už jsem začal,“ říká Václav Jelínek, druhý z dvojice Bratří v tricku, zatímco si hladí mrože pod nosem a dodává: „Na marathonu se tak můžete těšit na desítky kníratých mladých mužů.“ 

 

K ochutnání bude v průběhu programu i „žonglérská polévka“. Se speciálním receptem přišel další člen ART Prometheus o.s., Jakub Vedral, jinak také organizátor plzeňského Festivalu Polévky: „Je to jednoduché – naberete různé suroviny a žonglujete s nimi nad kotlíkem. Co tam spadne, to vaříte,“ směje se. „Žonglérská polévka je tak vlastně vždycky unikátním receptem, ani jednou stejná“, dodává.

 

Program Pražského žonglérského marathonu začíná v pátek 2. listopadu 2012 v 18:00 v karlínském TJ Sokol (ulice Malého 319/1, Praha 3 – Karlín). Kompletní program naleznou návštěvníci na www.zongluj.cz a na www.artprometheus.cz

 

 

 

Pro další informace se neváhejte obrátit na ART Prometheus o.s.:

 

Adam Ondráček / media & PR

 

Ph.: 00420 732 957 387

 

mail: adam@artprometheus.czwww.artprometheus.cz


Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1093