(bra)Tři v tricku přinesou do Ponce zase kousek léta

(bra)Tři v tricku přinesou do Ponce zase kousek léta

(bra)Tři v tricku „zdivadelnili“ svůj výrazový repertoár a ke spolupráci přizvali tentokrát i ženy! První reprízu nové inscenace Plovárna zahrají ve čtvrtek 21. března ve 20.00 v divadle Ponec. 

Plovárna, letní romance a slunce svit: První jarní večer v divadle Ponec

Praha 13. březen 2013 - Plovárna je místem odpočinku, zábavy a nezávazných romancí. Zároveň je ale také místem, kde se odehrává nejnovější představení skupiny (bra)Tři v tricku. Inspiračním zdrojem projektu bylo Vančurovo Rozmarné léto. Ne toliko příběhovou linkou, jako svou atmosférou, náladou, kterou nevšední cestou převedla na divadelní scénu režisérka Veronika Riedlbauchová.

Původně ryze žonglérské duo Bratři v tricku rozšířili jeho zakladatelé Adam Jarchovský a VáclavJelínek o zdatnou akrobatickou posilu, provazochodkyni Kristýnu Vlčkovou. Z Bratří v tricku se tak stali (bra)Tři v tricku a ve spolupráci s renomovanou artistkou, mimo jiné absolventkou prestižní francouzské Ecole de Cirque de Bordeaux a pod vedením mladé, ale zkušené režisérky, objevili širokou škálu nových, nejen cirkusových scénických prostředků. Vedle žonglování, jehož nejrůznější druhy a formy pochopitelně lemují celé představení, párové akrobacie a provazochodectví soubor výrazně posílil ryze divadelní prvky a udělal tak významný krok ke komplexnímu naplnění žánru Nového cirkusu. Herec a mim Radim Vizváry ve své reflexi premiéry Plovárny pro Taneční aktuality napsal: „Divadelní umění, ve kterém jsou předváděny cirkusové disciplíny v kombinaci s pohybovým divadlem, reprezentuje dnes Nový cirkus jako formu umění, jehož cílem je být divadlem, nikoliv populární show. Z tohoto aspektu mohu říct, že jsem v Plovárně viděl na české scéně skutečně dramatický Nový cirkus.  Ryze domácí provenience. Konečně.“

 

Název představení: Plovárna
Koncepce a režie: Veronika Riedlbauchová
Hrají: (bra)Tři v tricku - Adam Jarchovský, Václav Jelínek, Kristýna Vlčková
První repríza: 21. 3. 2013
Místo: Divadlo Ponec
Ceny vstupenek: 150,- / 110,-

Kontakt pro média:

Líza Zima Urbanová

Ph.: +420 776 224 515

mail: liza@artprometheus.cz

www.bratrivtricku.cz

Právě teď

Sledujte naše weby

Divadlo Continuo se bude v červnu podílet na mezinárodním projektu "Gateway to La Strada IV" v rámci divadelního festivalu v polské Kaliszi v termínu od 12. - 18. 6. 2017,  a to formou hudebně-pohybového workshopu na téma "Differences that Connect" a novým pouličním představením Please Leave a Message, které bude uvedeno v programu "Visegrad Stage".

---------------------

Zajímá vás pouliční divadlo a nový cirkus? Sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

 

Amanitas Fire Theatre

Bratři v tricku

Décalages

Divadlo Continuo

Long Vehicle Circus

Nori Sawa

Teatr Novogo Fronta

V.O.S.A. Theatre

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1050