Divadlo Continuo již po sedmnácté pořádá letní site specific projekt

Divadlo Continuo již po sedmnácté pořádá letní site specific projekt

(Jižní Čechy, Písek, Praha) Divadlo Continuo od pondělí 15.7. 2013 připravuje mezinárodní site – specific projekt v nezrekonstruovaných sklepních prostorách Sladovny. Projekt vzniká ve spolupráci s mladými umělci z celého světa. Premiéra se bude konat 8.srpna.

Od 15. července připravuje Divadlo Continuo site-specific projekt s názvem Ve sklepě. Jeho přípravy probíhají na Švestkovém Dvoře v Malovicích za účasti Corinny Vitale a Oliviera Givannoniho, pedagogů švýcarské vysoké školy fyzického divadla Scuola Teatro Dimitri, a dále pak v nezrekonstruovaných sklepních prostorách kulturního prostoru Sladovna – galerie hrou v Písku.

Pro letošní rok si tvůrci projektu vybrali prostor sklepení písecké Sladovny, které je v tuto chvíli pro návštěvníky Sladovny nepřístupné. Sklep se stal metaforou pro místo, ve kterém jsou uložené věci, vzpomínky a události, jež zdánlivě nehrají v našem každodenním individuálním životě ani v životě společnosti zásadní roli. Ale přesto existují. Odložili jsme je, zabalili, uskladnili. A zapomněli na ně.

„Kam jsem to jen dal?“ – „Na něco jsem určitě zapomněl.“ – „Někde to tu musí být.“ – „Přece to nevyhodím.“ – „Musím to schovat hodně hluboko.“ - „Co když se to bude jednou hodit.“ – „Tohle nesmí nikdo vidět.“

„Připravovaná inscenace je exkurzí do míst, kde tyto odložené věci a skutečnosti ožívají a derou se na povrch. Svět našeho podvědomí, svět zakonzervovaných vzpomínek a zamražených snů. Svět zapomenutých věcí“, říká o jedné z hlavních inspirací letošního projektu režisér představení a umělecký vedoucí Divadla Continuo Pavel Štourač.
„Společně s dvaceti účastníky projektu z celého světa se budeme pokoušet hledat odpovědi na otázku „Co jsme zapomněli?“ Jako jednotlivci i jako společnost. Odpovědi však nebudou hledat ve slovech, ale v pohybu těla a materiálu, ve zvuku lidského hlasu i zvuku prostoru, v rytmu, hudebnosti, světle, barvě a tvaru“, dodává. 

Divadlo Continuo se dlouhodobě věnuje tvorbě divadelních projektů, spojených s krajinou ve které od roku 1995 jeho členové žijí a tvoří. V pravidelných letních site-specific projektech, kterých se účastní studenti a mladí lidé prakticky z celé Evropy, se Divadlo Continuo zabývá historií krajiny a osudy lidí s ní spojených (Krajina na znamení 2009, Jizvy v kameni 2010 - projekty vytvořené na základě sebraných vzpomínek pamětníků, žijících v okolí Malovic); její současnou podobou, její imaginací a skrytou poetičností (Hostina času 2008, Jezero Grus Grus 2011) i kontextem krajiny na pozadí literatury a lidové slovesnosti (Na hrázi 2007 - inspirováno lidovými baladami K.J.Erbena).
Poslední roky se také inspiruje prostory, které přestaly sloužit již svému účelu nebo se nevyužívají a prostřednictvím divadelního projektu je oživuje divadelní akcí (Citadela 2012 – inspirováno Citadelou Antoina de Sait- Exupéryho)

Inscenaci VE SKLEPĚ, která vzniká na základě společné práce účastníků projektu a členů Divadla Continuo, pod vedením režiséra a uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače, bude možné vidět ve dnech 8. - 13. a 15. - 22. srpna 2013, vždy od 20:00 ve sklepě kulturního prostoru Sladovna – galerie hrou v Písku.

Vstupenky na představení jsou k zakoupení online na stránkách www.continuo.cz, dále pak ve Sladovně v Písku www.sladovna.cz.

Projekt podpořili: International Visegrad Fund (www.visegradfund.org), Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR a Jihočeský kraje.
Projekt vzniká v rámci oslav 770. Výročí první písemné zmínky o Písku.

Pro další informace, novinářské akreditace či fotografie se neváhejte obrátit na:
Zuzana Bednarčiková, Divadlo Continuo
Tel: 777 790 709
zuzana@continuo.cz www.continuo.cz

Zobrazeno: 3542x

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1093