Festival Polévky

Festival Polévky

Festival Polévky

9. září 2012 začne v 16 hodin na náměstí Republiky v Plzni první český Festival Polévky. 

První ročník festivalu Živá ulice zakončí 9. září Festival Polévky

 

Unikátní spojení dobrého jídla a dobré hudby si bere inspiraci v polském Krakově 

 

Tisková zpráva ART Prometheus o.s. k 5. září 2012

 

klíčová slova: letní festivaly, Plzeň, Plzeňský kraj, západní Čechy, živá ulice, festival polévky, gastrononomie

 

(Plzeň) 9. září 2012 začne v 16 hodin na náměstí Republiky v Plzni první český Festival Polévky. Zakončí tříměsíční Multižánrový festival Živá ulice – Plzeňská setkání, který dohromady doposud navštívilo na čtyřicet tisíc lidí. 

 

Na našich cestách s různými projekty po Evropě jsme jednou dorazili do Krakova a nestačili se divit – plné náměstí kuchařů. A kdyby jenom kuchařů – celý Krakov se sjel aby každý ukázal, že právě on umí tu nejlepší polévku. A protože se držíme dobrého českého rčení že „polévka je grunt“ rozhodli jsme se inspirovat k podobné akci i v České republice,“ vysvětluje genezi nápadu ředitel festivalu Živá ulice Jakub Vedral. 

 

Na náměstí Republiky tak budete moci v neděli 9.9.2012 ochutnat na desítku receptů – velkou část z nich připraví vyhlášené plzeňské restaurace – například El Cid Corso, Řecká restaurace Artemis či nově otevřená Polévkárna Supa Supa – a části čtyřicetilitrových kotlů se ujmou některé z plzeňských organizací jako je Johan Centrum. K poslechu bude hrát celé odpoledne akustická kytarová sestava Futur Swing a večer zakončí od 19 hodin svým koncertem známý písničkář Václav Koubek. Samotné ochutnávky začínají v 16 hodin.

 

Multižánrový festival Živá ulice – Plzeňská setkání navazuje coby projekt na tradiční festival Na Ulici a do Plzně v rámci svého prvního ročníku přinesl již patnáct dní hudby, divadla a doprovodného programu. Veliký úspěch zaznamenal i srpnový Pilsen City Fest / Music & Theatre International Festival, jeden z největších městských pouličních festivalů v ČR a rozpohyboval celé centrum včetně Sadového okruhu a nabídl Plzeňanům na stovku interpretů a to včetně dětského programu.

 

V rámci programu budou rovněž vyhlášeni vítězové soutěže plzeňských kapel Mladá krev, která se koná ve spolupráci s Kiss Proton. Dvě kapely, které získali od fanoušků Živé ulice nejvíce hlasů vyhrají možnost vystoupit v roce 2013 na United Islands České Spořitelny v Praze a budou rovněž zařazeny do hitparády Kiss Proton. Aktuálně o prvenství soutěží kapely Frajara Putika a Y?. Hlasování je otevřeno na facebooku Živá ulice až do sobotní půlnoci.

 

 

 

Program:

 

15:30 koncert Futur Swing

 

16:00 – 19:00 Komentované ochutnávky polévek

 

17:00 koncert Futur Swing ( http://bandzone.cz/futurswing )

 

19:00 koncert Václav Koubek ( http://www.vaclavkoubek.cz/ )

 

 

 

Vstup na akci je zdarma.

 

Neváhejte se ohledně případných dotazů obrátit na tiskového mluvčího festivalu: 

 

Adam Ondráček

 

Ph.: 00420 732 957 387

 

mail: adam@artprometheus.cz

 

www.zivaulice.eu


Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1090