Pražský žonglérský marathon navštívilo několik set lidí

Pražský žonglérský marathon navštívilo několik set lidí

Od pátku 2.11. do neděle 4.11.2012 probíhal v karlínském TJ Sokol již 4. Pražský žonglérský marathon. Zavítalo na něj na čtyři sta lidí a zúčastnilo se přes osmdesát profesionálních žonglérů. Úspěch zaznamenala i předpremiéra nového představení žonglérského dua Bratři v tricku: Plovárna.

Marathon nezklamal – opět skvělá, uvolněná atmosféra, plný Sokol lidí, kteří jsou mistři v žonglování i těch, co se rádi učí a zkoušejí nové věci,“ říká organizátorka marathonu Michaela Holbíková z občanského sdružení ART Prometheus a dodává: „Celou sobotu byli k vidění v karlínském Sokole žongléři všech věků a zkušeností, probíhaly workshopy v podání profesionálů a tak můžeme s jistotou tvrdit, že příští rok se nás sejde zase o něco více.“

Pražský žonglérský marathon zahájili předpremiérou svého nového představení Plovárna Bratři v tricku, žonglérské duo, které se proslavilo v talentové soutěži TalentMania. Plovárna přenesla všechny diváky do atmosféry letní pohody – namísto divadelních židlí se sedělo na lehátkách, k dispozici byl bar s letními koktejly či koupací míče.

 

Žonglování je ideální volnočasovou aktivitou pro děti – to dokazuje i dvojice nejmladších registrovaných žonglérů, Tadeáš a František, kterým je pouhých 12 let ale hravě porazí v leckterých disciplínách o deset let starší profesionály. „Žonglovat se dá v pohodě od zhruba osmi let věku, rozvíjí to motoriku, hravost i kreativitu a hlavně – jde i o pohyb. Pokud tedy není vaše ratolest zrovna fanoušek fotbalu, neváhejte mu žonglování nabídnout, nebudete toho litovat,“ doporučuje Jakub Vedral, další z organizátorů marathonu. A kde hledat informace a doporučení k žonglování? Komunita se nejvíce schází na webu www.zongluj.cz kde naleznete vše potřebné i odkazy na nákup žonglérských propriet.

 

Dalším známým žonglérským svátkem je Světový den žonglování, který ART Prometheus pořádá pod širým nebem tradičně v červnu. Na světovém dnu žonglování se přidávají i fireshow, což zvlášť večer slibuje zajímavý zážitek. Pokud jste se tedy rozhodli pro žonglování, máte do června dost času trénovat a přijít se předvést.

Pro další informace se neváhejte na nás obrátit:

Kontaktní osoba:

Adam Ondráček

Ph.: 00420 732 957 387

mail: adam@artprometheus.cz

www.artprometheus.cz

www.zongluj.cz

 

Fotky ke stažení naleznete zde

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1093