MKČR k rozpočtu na rok 2013 stále mlčí

MKČR k rozpočtu na rok 2013 stále mlčí

K dnešnímu dni 27.9.2012, tedy 3 dny před uzávěrkou žádostí o granty MKČR - zahraniční obor a 4 dny před uzávěrkou žádostí o granty na živé umění v ČR, NEVÍME kolik prostředků bude oblasti živého umění v roce 2013 poskytnuto.

Dne 16.9.2012 byl zaslán ministryni kultury Aleně Hanákové (STAN/ TOP 09)otevřený dopis, žádající zveřejnění plánovaných rozpočtů na rok 2013 v oblasti živé kultury a rozpočty MKČR obecně. Podepsalo jej přes třicet předních divadelníků, režisérů, producentů či ředitelů festivalů z celé České republiky v čele s Jakubem Vedralem (ART Prometheus), Pavlem Štouračem (Divadlo Continuo), Petrem Forman (Divadlo bratří Formanů), Rostislavem Novákem (La Putyka) či Jiřím Turkem (Letní Letná). Skutečnost, že jsme do dnešního dne neobdrželi odpověd, svědčí o nekompetentnosti současného vedení MKČR a nezájmu řešit problematiku živého umění.

21.9.2012 nám tisková mluvčí MKČR Markéta Ševčíková telefonicky přislíbila vydat 24.9.2012 prohlášení týkající se rozpočtu na rok 2013, bohužel se tak nestalo.

"Mlčení MKČR jen zvyšuje naši obavu, že má tiše dojít k postupné likvidaci grantového systému a tím k možnému zániku řady kulturních akcí i divadelních společností, které přinášejí do státního rozpočtu mnohem větší peníze, než z něj čerpají," říká iniciátor otevřeného dopisu ministryni kultury Jakub Vedral (ART Prometheus). Upozorňuje zároveň, že neustálé snižování prostředků v grantovém systému MKČR (viz přiložená infografika) je i z ekonomického hlediska zcela nesmyslné, každá koruna investovaná do kultury se státu několikanásobně vrací (viz například přiložená studie ekonomického dopadu Prague Quadriennale, zdroj agentura Economic Impact. Tisková zpráva ke studii zde , Studie ekonomického dopadu ke stažení zde 

Otevřený dopis ministryni kultury zaslaný 16.9.2012

TZ vydaná k 16.9.2012

V případě dotazů se neváhejte obrátit na bás neváhejte obrátit:

Adam Ondráček / media & PR

Ph.: 00420 732 957 387

mail: adam@artprometheus.cz

www.artprometheus.cz 

 

Právě teď

Sledujte naše weby

Divadlo Continuo se bude v červnu podílet na mezinárodním projektu "Gateway to La Strada IV" v rámci divadelního festivalu v polské Kaliszi v termínu od 12. - 18. 6. 2017,  a to formou hudebně-pohybového workshopu na téma "Differences that Connect" a novým pouličním představením Please Leave a Message, které bude uvedeno v programu "Visegrad Stage".

---------------------

Zajímá vás pouliční divadlo a nový cirkus? Sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

 

Amanitas Fire Theatre

Bratři v tricku

Décalages

Divadlo Continuo

Long Vehicle Circus

Nori Sawa

Teatr Novogo Fronta

V.O.S.A. Theatre

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1050