Nové představení (bra)Tří v tricku!

Nové představení (bra)Tří v tricku!

15. února 2013 se v Divadle Ponec uskuteční premiéra inscenace Plovárna z dílny žonglérsko – akrobatického tria (bra)Tři v tricku a režisérky Veroniky Riedlbauchové. Pohybová humoreska vychází z Vančurovy poetiky Rozmarného léta, jemné grotesky a cirkusových technik. 

(bra)Tři v tricku uvedou v pražském divadle Ponec premiéru představení Plovárna

Pohybová humoreska se volně inspirovala Vančurovým Rozmarným létem

Tisková zpráva ART Prometheus o.s.

“Z představení na vás dýchne, slovy Vančurovými, atmosféra časů minulých, kdy muži spočívajíce v tvůrčí zahálce pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních,” přibližuje představení režisérka Veronika Riedlbauchová a dodává s úsměvem: “Jenže jak na plovárnu vkročí žena, po letním poklidu je veta.” První uvedení představení Plovárna se uskutečnilo již v listopadu 2012 v rámci Pražského žonglérského marathonu, kdy se mu dostalo nadšených ohlasů.

V divadle Ponec uvedou (bra)Tři v tricku a režisérka Veronika Riedlbauchová představení, na kterém pracovali celý rok 2012. Svět, který představí divákům, je stvořen z hravosti, jelikož hra předchází před činy. K vidění bude dechberoucí žonglování, provazochodectví i párová akrobacie.

„Nápad vytvořit představení, které spojuje romantiku třicátých let s cirkusovým uměním, jsme s Vaškem dostali v roce 2011. Bylo nám hned jasné, že oslovíme Kristýnu pro její technickou všestrannost a hlavně proto, že jsme si v Šanghaji padly do noty. Veroniku Riedlbauchovou znal Vašek již z DAMU. Je to režisérka, která má za sebou dlouholetou zkušenost v oblasti pohybového divadla, a jsme moc rádi, že kývla na naše oslovení. “ Říká Adam Jarchovský a doplňuje jej Václav Jelínek „Změna názvu souboru vznikla proto, že jsme chtěli zdůraznit, že se již nejedná o duo, ale trio. Najednou nás trklo, že slovo „bratři“ obsahuje rovněž slovo „tři“, a tak jsme v novém názvu (bra)Tři v tricku tuto číslovku posílili.“

Soubor (bra)Tři v tricku ve složení Adam Jarchovský a Václav Jelínek vznikl rozšířením původního žonglérského dua Bratři v tricku o provazochodkyni, akrobatku, žonglérku a absolventku cirkusové školy Ecole de cirque de Bordeaux ve Francii Kristýnu Vlčkovou. Duo Bratři v tricku působí od roku 2009 a od té doby mělo možnost jeho show shlédnout už tisíce lidí na řadě festivalů v České republice, představilo se i ve Španělsku, Izraeli, Slovinsku, Polsku, Ukrajině, Finsku či na EXPO 2010 v čínské Šanghaji, kde se seznámili s Kristýnou Vlčkovou.

Představení Plovárna trvá 60 minut, shlédnout jej můžete 15. února v Divadle Ponec od 20 hodin. Po premiéře bude k vidění samozřejmě na letních hudebních a divadelních festivalech. Vstupenky na premiéru budou k zakoupení či rezervaci na pokladně Divadla Ponec, a to za 150,-/110,- Kč.

Vznik představení podpořilo Hlavní město Praha a Nadace život umělce. Ve spolupráci s Cirqueon - centrum pro nový cirkus a o.s. Tanec Praha a divadlem Ponec.

Pro více informací či novinářské akreditace se na nás neváhejte obrátit:
Adam Ondráček, media & PR / Ph.: +420 732 957 387, mail: adam@artprometheus.cz
www.bratrivtricku.cz    www.artprometheus.cz     www.divadloponec.cz

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1089