Plzeňský festival Živá ulice – to je světová i domácí hudba a divadlo, literatura, film i výtvarné umění

Plzeňský festival Živá ulice – to je světová i domácí hudba a divadlo, literatura, film i výtvarné umění

(ČR/Plzeň) Multižánrový festival Živá ulice – Plzeňská setkání bude pokračovat v západočeské metropoli i v dalších letech. V pátek 23.8.2013 jej podpořila na zasedání Rada města Plzně. Organizátoři plánují udržet a rozvíjet multižánrovost festivalu – v budoucích letech se k hudbě, divadlu a výtvarnému umění přidá ještě film a literatura.

"Kulturní komise města Plzně doporučila náš projekt, rada města ho schválila, věříme, že pokračování Živé ulice, tak, jak ho v projektu nastiňujeme zaujme i zastupitelstvo města. Dva roky Plzeňských setkávání pro nás byli obrovskou zkušeností a inspirací. Město na soutoku čtyř řek je vlastně samo o sobě takovým místem potkávání se různých (žánrových) proudů a i proto se už teď těšíme na další tři roky multižánrového festivalu Živá ulice," říká Jakub Vedral, ředitel festivalu a šéf pořádající firmy ArtProm s.r.o. „Deset let organizujeme festival United Islands České Spořitelny a osvědčilo se nám představování originálních interpretů z Čech i ze zahraničí. Nemusíte je sice znát z naší televize či rozhlasu, ale pro většinu platí, že je aktivně sledují profesionálové, hudební kritici, ale i milovníci nejrůznějších moderních hudebních trendů. Přestože plánujeme i do Plzně přivést některá slavná jména, tak nám jde zejména o to potěšit publikum nečekanými hudebními zážitky, a toto platí nejen pro hvězdy ale i pro ty ještě neoposlouchané kapely. Takto jsme připravovali poslední dva roky pro Plzeňany program a hodláme v tom pokračovat s nemenší energií i v následujících třech letech. Věříme, že akce poroste." doplňuje jej David Gaydečka, spolupořadatel Živé ulice a zakladatel festivalu United Islands České spořitelny. 

Již v průběhu srpna odsouhlasila projekt Živé ulice jednohlasně Komise kultury, náměstkyně primátora Eva Herinková následně uvedla v ČRo Plzeň (24.8.2013): „Komise kultury se jednohlasně shodla na podpoře tohoto subjektu a tuto volbu podpořila i rada města Plzně a dále tento materiál poputuje začátkem září do zastupitelstva města Plzně. Jsme spokojeni s tím, jak ArtProm tento festival pořádá a i s tím, jak jej hodlá pořádat a inovovat i v příštích letech.“

Organizátoři si přejí aby se festival rozrůstal, chtějí pracovat na jeho pestrosti, důraz budou nadále klást především na hudbu a divadlo, které však v dalších letech chtějí doplnit i o další žánry. Stěžejní pro festival v budoucnosti bude červencový divadelní blok, srpnovou část festivalu, která patří především hudbě a doprovodným programům bude připravena divácky atraktivně, aby se Živá ulice stala postupem času festivalem republikového významu. Pro rok 2015 ve spolupráci se společností Plzeň 2015 připravují celou řadu překvapení a novinek, z nichž některé by se měli stát dramaturgickou součástí festivalu i pro další roky.

Pokud zastupitelstvo dá organizátorům zelenou, mají ambici společně s městem Plzní a všemi partnery připravit akci, která bude mít jedinečnou, neopakovatelnou atmosféru, která bude barevná, příjemná, inspirující. Věří, že živé ulice v Plzni se stanou vyhledávaným prázdninovým zastavením milovníků kvalitního umění z celé střední Evropy.

Více informací o budoucích ročnících budou organizátoři postupně zveřejňovat na webu www.zivaulice.eu. Pro více informací se na nás neváhejte obrátit:
Adam Ondráček / media & PR
Ph.: 00420 732 957 387
mail: adam@artprometheus.cz / www.zivaulice.eu / www.artprometheus.cz

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1089