Praha opět v červenci ožívá mezinárodním divadlem, blíží se festivaly Za dveřmi a Nultý bod

Praha opět v červenci ožívá mezinárodním divadlem, blíží se festivaly Za dveřmi a Nultý bod

(Praha/ČR) 15. července 2013 zahájí prázdninovou divadelní sezónu v Praze hned dva mezinárodní festivaly. 5. ročník festivalu Za dveřmi přiveze na Václavské náměstí pět dní špičkového pouličního divadla z celé Evropy, festival Nultý bod pošesté představí v Divadle v Celetné přední kapacity fyzického divadla ze zahraničí i z Česka.

 

Od 15. července má rozhodně smysl pohybovat se okolo Václavského náměstí a Divadla v Celetné

„Fyzické a taneční divadlo získává v Česku stále více diváků a spolu s tím se daří vytvářet i domácí představení na evropské úrovni. Krom zahraničního zastoupení je Nultý bod i místem, kde uvidíte špičku českého fyzického divadla jako je Lenka Vágnerová, Markéta Vacovská nebo Miřenka Čechová,“ uvádí letošní festival Nultý bod jeho umělecký šéf Petr Boháč. A skutečně si české fyzické divadlo získává ve světě jméno – Miřenka Čechová je například právě touto dobou s představení Hlas Anne Frankové na cestě do Jihoafrické republiky a podařilo se ji v posledních měsících několikrát zaujmout kritiky prestižního Washington Post. „I letos se věnujeme vzdělávacímu rozměru festivalu – pořádáme mezinárodní workshop Performing arts for the future i speciální projekt ve spolupráci s HAMU,“ uvádí produkční festivalu Nultý bod Aneta Kafková.

Pátý ročník Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi letos zahájí české V.O.S.A. Theatre s unikátním pětimetrovým akrobatickým kolem. Ve svých představeních, která jsou v podstatě vždy premiérou navazuje na zkušenosti z site-specific projektů v Evropském hlavním městě kultury Košice 2013 nebo na Světové výstavě EXPO 2010 v čínské Šanghaji. „Festival Za dveřmi je tady popáté, dostali jsme se na evropskou festivalovou mapu a do Prahy se nám daří přivážet stále více skvělých představení a iniciovat vznik speciálních festivalových projektů. Prostor spodní části Václavského náměstí se v loňském roce ukázal být výzvou a musíme uznat, že pouličnímu divadlu sluší. Stejně tak Praze sluší pouliční divadlo. “ říká ředitel festivalu Za dveřmi Jakub Vedral a doplňuje: „I proto se vedle hlavního programu uskuteční speciální projekt Take Care of Your Square, který pořádáme ve spolupráci s partnery ze zemí Visegrádské čtyřky.“

Divadelní festivaly Za dveřmi a Nultý bod začínají společně 15. července a pokračují až do 19. a 20. července 2013. Vstupenky do Divadla v Celetné jsou k zakoupení již nyní na www.divadlovceletne.cz, představení na Václavském náměstí jsou zdarma. Kompletní program najdete na www.zadvermi.cz a www.nultybod.cz .

Bližší informace o speciálních projektech festivalů naleznete níže, v případě dotazů se na nás neváhejte obrátit:
Adam Ondráček / media & PR
Ph.: 00420 732 957 387
mail: adam@artprometheus.cz
www.zadvermi.cz / www.nultybod.cz

 

 

 

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1093