Teatr Novogo Fronta oslaví 20 let unikátním projektem s izraelským Clipa Theater

Teatr Novogo Fronta oslaví 20 let unikátním projektem s izraelským Clipa Theater

3. března přijíždí do Prahy na pozvání u příležitosti 20 letého výročí legendárního souboru Teatr Novogo Fronta izraelský ansámbl Clipa. Právě vůdčí osobnosti obou souborů Dmitry Tyulpanov a Irina Andreeva se setkali v Rusku v roce 1991 při společném představení Češuja (Šupiny), které zaznamenalo v devadesátých letech nebývalý ohlas a stáli tak vlastně při vzniku obou souborů.

První česko-izraelská divadelní koprodukce bude vznikat v březnu a dubnu 2013

Tisková zpráva ART Prometheus / Teatr Novogo Fronta k 25.2.2013

“Projektem The Other se po dvaceti letech mého působení v Praze a Dimitriho působení v Izraeli znovu setkáváme,” říká režisérka Teatr Novogo Fronta Irina Andreeva a dodává: “Náš divadelní jazyk je stále velmi podobný, jak já a Dimitry, tak režisérka projektu The Other Idit Herman pracujeme non-verbálně, pohybově a vizuálně.”

Dmitry Tyulpanov se s Irinou Andreevou setkal v Petrohradě a oba se pohybovali ve stejném uměleckém prostředí. Po úspěchu představení Češuja se jejich cesty rozešly a oba umělci založili vlastní soubory. V případě Dmitryho Tyulpanova se jednalo o Clipa Theater, který založil s tanečnicí a režisérkou Idit Herman a momentálně sídlí v izraelském Tel Avivu. Za léta své existence si Clipa vytvořila vlastní, nezaměnitelný a celistvý divadelní jazyk a poetiku, jež je stavěna na silné vizualitě, která prostupuje každou součástí jejich představení – od kostýmů, kulis až po hudební stránku.

Projekt The Other vznikal na podzim 2012 při návštěvě Irina Andreevy v Tel Avivu za atmosféry týdenního vyostřeného konfliktu mezi izraelskou vládou a hnutím Hamás. Téměř symbolicky se Irina, Idit a Dmitry setkali v den prvního raketového náletu na Tel Aviv a nad projektem si podali ruce 21. listopadu 2012, v den, kdy bylo zároveň podepsáno příměří.
Představení bude výstupem společné divadelní spolupráce mezi dvěma významnými soubory ve svém oboru. Hlavním tématem projektu The Other, který formálně slibuje být brutální groteskou, má být nenávist a její vznik jak u jednotlivého člověka, tak ve společnosti obecně.

Dalším z výstupů projektu bude rovněž dvoudenní workshop s tvůrčím týmem,který proběhne 9. a 10. března 2013 v berlínském Theaterhaus Mitte, čeští zájemci se na něj mohou hlásit do 4.3.2013 na emailu info@tnf.cz.

Světová premiéra představení The Other se uskuteční v Praze v Teatro NoD (Dlouhá 33, Praha 1) 28. a 29. dubna 2013. Česká reríza proběhne 1.5. v jihlavském centru DIOD a izraelská premiéra v srpnu 2013 v telavivském Clipa Centre for Conterporary Art.

Všichni představitelé projektu budou v průběhu března a dubna k dispozici pro rozhovory a reportáže. V případě zájmu, dalších dotazů či žádostí o novinářské akreditace na premiéru se na nás neváhejte obrátit:

Kontakt pro média:
Adam Ondráček / ART Prometheus
Ph.: 00420 732 957 387 mail: adam@artprometheus.cz

www.tnf.cz / www.artprometheus.cz / www.nod.roxy.cz

Ke stažení:

Tisková zpráva + biografie

Fotografie

Workshop in Theaterhaus Mitter Berlin

Ke stažení
ikonaTisková zpráva + BioTisková zpráva k dvacetiletému výročí Teatr Novogo Fronta a společnému projektu s izraelským Clipa Theater - obsahuje biografie členů uměleckého týmu i biografie obou souborů.
ikonaFoto Clipa Theater + TNFILU fotografie Clipa Theater, profilová foto jednotlivých členů souborů. Zdroj: archiv TNF a Clipa Theater
ikonaWorkshop in Theaterhaus Mitter, Berlín

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1093