Tři desítky předních divadelníků se obrátily na ministryni kultury otevřeným dopisem

Tři desítky předních divadelníků se obrátily na ministryni kultury otevřeným dopisem

Žadají osvětlení detailů rozpočtu na rok 2013, který údajně plánuje drastické snížení dotací

Tisková zpráva k 18.9.2012

(Praha/ČR) Iniciativa 30 předních českých divadelních režisérů, producentů či ředitelů festivalů odeslala dnes 17.9.2012 otevřený dopis ministryni kultury Aleně Hanáková, ve kterém žádá přesné informace k návrhu rozpočtu resortu pro rok 2013. Podepsali se pod něj například režisér Divadla Continuo Pavel Štourač, šéf festivalu Letní Letná Jiří Turek, ředitel festivalu Divadelní Flora Olomouc Petr Nerušil či inicátor dopisu producent Jakub Vedral.

Signatáři reagují na dlouhodobé podfinancování živé kultury a především pak na informace, které dávají tušit až poloviční snížení dotací na podporu živé kultury v roce 2013. „Snížení takového charakterů může být pro řadu festivalů či souborů až likvidační,“ upozorňují v dopise.

Výdaje MKČR na živou kulturu se dlouhodobě snižují (jak lze i dokázat na přiložených dokumentech). Pokud by mělo nastat ještě další snížení financování ze strany ministerstva, bylo by třeba zvážit otevřeně, zda je oblast živé kultury nadále pro ministerstvo důležitá.

 Pro další informace k otevřenému dopisu se neváhejte obrátit na ART Prometheus o.s.:

Adam Ondráček

ART Prometheus o.s.

media & PR

Ph.: 00420 732 957 387

Ph.: 00420 222 352 091

mail: adam@artprometheus.cz


Poznámky pro editory ke stažení zde

Právě teď

Sledujte naše weby

---------------------

Vážení přátelé, moc se omlouváme, ale i díky vám vůbec nestíháme aktualizovat tyto stránky. Pokud vás Zajímá pouliční divadlo a nový cirkus, sledujte naše weby a buďte v obraze! Na stránkách divadel, které zastupujeme, se dozvíte všechny novinky a potřebné informace. Pokud si chcete objednat vystoupení, napište nám email.

www.poulicnidivadlo.cz
www.novycirkus.eu
www.vosatheatre.cz
www.bratrivtricku.cz

 

více »

Anketa

 
Máte rádi pouliční divadlo?
Ano 80 %
Ne 20 %
Celkový počet hlasů: 1090